Demokratik Cumhuriyetin “Solcu” Irkçıları !

Deli Gaffar'ın Notları

"Irkçı değilim, homofobik değilim, cinsiyetçi değilim"  - Violeta Tanova (Bulgaristan) - Yağlıboya kanvas “Irkçı değilim, homofobik değilim, cinsiyetçi değilim” – Violeta Tanova (Bulgaristan) – Yağlıboya kanvas

Kürt’ü biraz kazıyınca altından bir Rum, Ermeni, Süryani, Slav, Yahudi vs. çıkar. Hele “Kürt” denilen kişi biraz sıra dışıysa, bir sanatçıysa, bir demokratsa vs. hiç şaşmaz.

Ermeni’yi biraz kazıyınca altından mutlaka bir müslüman çıkar. Hele “Ermeni” denilen kişi biraz entelektüel, biraz ince ruhlu, biraz demokratsa vs. hiç şaşmaz.

Şimdi hemen HDP’li arkadaşların salvolarını bekliyorum. Yazılarımı okumadan atıp tutmakta, sövüp tehdit etmekte pek mahir oldukları için, “faşist Gaffaaaarrr” diye hücuma geçebilirler, atış serbest! Azıcık izan sahibi olanları ise devamını okumaya davet ediyorum.

Yukarıdaki cümleler sizce nasıl ifadelerdir? Bu ifadelere ırkçı diyebilir miyiz? Ayrımcı? Aşağılayıcı? Nefret söylemi? Evet hepsini söyleyebiliriz. Bunlar aynen o türde iğrenç, beş para etmez, aşağılık ifadelerdir.

Gelin görün ki o cümleler solcuları her fırsatta aşağılayan, Kürtçü olmayan herkese ulusalcı diye etiket takan bir sözde solcunun Yaşar Kemal’in ölümü üzerine yazdıklarının yeniden üretiminden başka bir şey…

View original post 408 more words

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: